RANK 1 – 4

 

Code

Field

Duration

Match

Result

AAA193

Veld 1

14:35

14:50

Manchester City FC

Born to Play 0*

0

AAA194

Veld 2

14:35

14:50

Saint Joseph Boys

KAA Gent

0

2

AAA195

Veld 1

16:15

16:30

Manchester City FC

KAA Gent

 0

AAA196

Veld 2

15:50

16:05

Born to Play

Saint Joseph Boys

3

1

 

RANK 5 – 8

 

Code

Field

Duration

Match

Result

BBB197

Veld 3

14:35

14:50

Sparta Rotterdam

SBV Excelsior

1

0

BBB198

Veld 4

14:35

14:50

Altinordu SK

Koninklijke HFC

0

1

BBB199

Veld 3

15:50

16:05

Sparta Rotterdam

Koninklijke HFC

0

1

BBB200

Veld 4

15:50

16:05

SBV Excelsior

Altinordu SK

1

1*

RANK 9 – 12

 

Code

Field

Duration

Match

Result

CCC201

Veld 5

14:35

14:50

Crossfire Premier

Odense BK

3

1

CCC202

Veld 6

14:35

14:50

Silkeborg IF

Standard de Liege

0

4

CCC203

Veld 5

15:50

16:05

Crossfire Premier

Standard de Liege

0

1

CCC204

Veld 6

15:50

16:05

Odense BK

Silkeborg IF

0

3

RANK 13 – 16

 

Code

Field

Duration

Match

Result

DDD205

Veld 7

14:35

14:50

AS Trencin

West Ham United FC 3

1

DDD206

Veld 8

14:35

14:50

Ilves FC

B 93

0

1

DDD207

Veld 7

15:50

16:05

AS Trencin

B 93

DDD208

Veld 8

15:50

16:05

West Ham United FC

Ilves FC

0

2

RANK 17 – 20

 

Code

Field

Duration

Match

Result

EEE209

Veld 1

14:10

14:25

Akademisk BK

PSV Eindhoven

0

2

EEE210

Veld 2

14:10

14:25

Feyenoord Rotterdam

ADO Den Haag

1

0

EEE211

Veld 1

15:25

15:40

PSV Eindhoven

Feyenoord Rotterdam

 1

 2

EEE212

Veld 2

15:25

15:40

Akademisk BK

ADO Den Haag

1

2

 

RANK 21 – 24

 

Code

Field

Duration

Match

Result

FFF213

Veld 3

14:10

14:25

KFC Turnhout

Spartaan ’20

0

1

FFF214

Veld 4

14:10

14:25

Koge Boldklub

DHC Delft

0

1

FFF215

Veld 3

15:25

15:40

Spartaan ’20

DHC Delft

0*

0

FFF216

Veld 4

15:25

15:40

KFC Turnhout

Koge Boldklub

1

0

 

RANK 25 – 28

 

Code

Field

Duration

Match

Result

GGG217

Veld 5

14:10

14:25

Rijnsburgse Boys

SV Nootdorp

0

1

GGG218

Veld 6

14:10

14:25

Southampton FC

Vitesse Arnhem

2

1

GGG219

Veld 5

15:25

15:40

SV Nootdorp

Southampton FC

0

1

GGG220

Veld 6

15:25

15:40

Rijnsburgse Boys

Vitesse Arnhem

1

7

RANK 29 – 32

 

Code

Field

Duration

Match

Result

HHH221

Veld 7

14:10

14:25

MSV Duisburg

Touzani School

1

0

HHH222

Veld 8

14:10

14:25

CVV Zwervers

Nacka FC

0

1

HHH223

Veld 7

15:25

15:40

MSV Duisburg

Nacka FC

2

1

HHH224

Veld 8

15:25

15:40

Touzani School

CVV Zwervers

0

3

RANK 33 – 36

 

Code

Field

Duration

Match

Result

III225

Veld 1

13:45

14:00

Voorschoten ’97

USV Hercules

1*

1

III226

Veld 2

13:45

14:00

Cheltenham Town FC

Hellerup IK

1

0

III227

Veld 1

15:00

15:15

Voorschoten ’97

Cheltenham Town FC

4

5

III228

Veld 2

15:00

15:15

USV Hercules

Hellerup IK

0*

0

RANK 37 – 40

 

Code

Field

Duration

Match

Result

JJJ229

Veld 3

13:45

14:00

VV Bennekom

VV OSC

0

1

JJJ230

Veld 4

13:45

14:00

OJC Rosmalen

Olympic Pirates

3

0

JJJ231

Veld 3

15:00

15:15

VV OSC

OJC Rosmalen

0

2

JJJ232

Veld 4

15:00

15:15

VV Bennekom

Olympic Pirates

0

1

 

RANK 41 – 44

 

Code

Field

Duration

Match

Result

KKK233

Veld 5

13:45

14:00

CHAMPS Academy

De Graafschap

0

0*

KKK234

Veld 6

13:45

14:00

SC Excelsior

DSV Concordia

2

1

KKK235

Veld 5

15:00

15:15

De Graafschap

SC Excelsior

3

KKK236

Veld 6

15:00

15:15

CHAMPS Academy

DSV Concordia

0

3

RANK 45 – 48

 

Code

Field

Duration

Match

Result

LLL237

Veld 7

13:45

14:00

FC Honka

Raklev G & I

1

0

LLL238

Veld 8

13:45

14:00

AFC DWS

RBC Roosendaal

1

1*

LLL239

Veld 7

15:00

15:15

FC Honka

RBC Roosendaal

3

0

LLL240

Veld 8

15:00

15:15

Raklev G & I

AFC DWS

3

0

*Won after penalties